2011. május 15., vasárnap

Hajápolási trükkök

Hajmosási trükkök mindenkinek




Hajmosás után tiszta, fényes dús és jó illatú hajról álmodunk. Akkor szoktunk neki fogni,ha már nem egészen ilyen. Piszkosnak érezzük hajunkat, a levegőből rárakodó portól,a fejbőrben termelődő izzadságtól, és a faggyúmirigyek termelte zsírtól.A zsíros frizurába pedig még könnyebben beleragad mindenféle szennyeződés.
Sok piszkot felvihetünk rá a kezünkkel, a kefével is. A hajmosás gyakorisága függhet a fejbőr zsírosságától, izzadásától, a levegő szennyezettségétől, hogy milyen anyagokat, hajápolókat teszünk rá, vagy milyen gyakran nyúlunk hozzá, nem mindig tiszta kézzel.A sapkaviselet is növeli a faggyútermelést, a haj ettől hamarabb zsírosodik.

Jó levegőjű helyen élőknél, gyerekeknél, száraz bőrűeknél olykor két-három hét is eltelhet két hajmosás között anélkül, hogy közben hajuk ápolatlan hatást keltene.Egyébként általában hetente egyszeri, legfeljebb kétszeri mosás javasolt.Az ennél gyakoribb mosás igénybe veszi a hajat, és kiszárítja a fejbőrt.
A gyorsan zsírosodó hajat akár naponta is lehet tisztítani.

Fontos, hogy mindig a mosási gyakoriságnak, a haj- és bőrtípusnak megfelelő sampont kell választani. Bőrgyógyászok szerint a patikákban kapható, illetve a gyógyászatilag tesztelt samponokban bízhatunk, de a többi is biztonságos lehet. A samponokkal szemben támasztott legfontosabb követelmény, hogy kémhatása enyhén savas, 5,5 PH-jú legyen.




Ezenkívül ne feledkezzünk meg saját tapasztalatainkra hagyatkozni, hiszen lehet, hogy az ismerős által ajánlott termék a mi hajunkon nem válik be, ragadós, fésülhetetlen marad a hajunk. Ez semmiképp sem jó, mert ettől a hajszálak fokozottan sérülnek, roncsolódnak.A különféle balzsamok, hajszerkezet-javulást és fénylő, egészséges hajkoronát ígérősamponok sokat segíthetnek, de csodát ezektől sem várhatunk. A hajszálat kívülről bevonva
simává, jól fésülhetővé teszi, ami megóvja a további sérülésektől. Persze csak akkor,ha rendszeresen kenjük velük a szálakat. Azt is fontos tudni, hogy a haj élettelen,nem tud úgy regenerálódni, mint az élő sejtekből álló bőr. Minőségét alapvetően a hajhagymákból
kinövő hajszál tulajdonságai határozzák meg, amit a balzsamok és pakolások már nem tudnak befolyásolni. A növekvő hajszál tulajdonságait az életmód, a táplálkozás, a szervezet általános állapota befolyásolja.

Ha valaki szép, fényes hajat szeretne, bátran próbálja ki nagymamáink módszerét, a citromos vagy enyhe ecetes vizes öblítést, ami a bőr kémhatását állítja helyre mosás után. A citromosvíz a szőkéknek, az ecetes a sötét hajúaknak ajánlott inkább. A száraz fejbőrnek jót tesz, ha a hajmosás előtt fél órával, tojás és olívaolaj keverékét kenjük rá, illetve ricinus- vagy mandulaolajjal bemasszírozzuk, és a hajmosásig törölközőbe tekerve hagyjuk. Segít a fejbőrnek,ha a hajmosás előtt sós fürdőt vesz, amibe a fejét is belerakja. A sós fürdő rendkívül jót tesza korpás hajnak. A könnyen zsírosodó hajnak azt ajánlják, hogy mosás után, langyosra hűtöttborsmenta teával öblítsük le. A hajmosást ritkíthatjuk úgy, hogy egyszer-egyszer száraz samponhoz folyamodunk. A száraz sampon sprayvel alaposan befújjuk a hajat, majd kifésüljük. Ez megfelelő megoldás lehet, ha nincs idő hajat mosni. Szárításkor a levegőt felülről vagy pedig alulról a hajszálak között fölfelé fújjuk.

0 megjegyzés:

Üzemeltető: Blogger.

  © Blogger template 'TotuliPink' by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP